KÖRZETI DIÁKSPORT BIZOTTSÁG MÓR

mor-diaksport.hupont.hu E-mail: diaksportmor@freemail.hu Számlaszám: OTP 11736044-20007085 Adószám: 18489695-1-07

BORNAPI „ARANYHORDÓ SAKKVERSENY” EREDMÉNYE 2012. 10. 06.

A Október 6-án a Dr. Zimmermann Ágoston Általános Iskola adott helyszínt az idei évben a város legnagyobb éves sakkrendezvények, az „Aranyhordó sakkversenynek”, gyerekeknél pedig a „Zimmermann kupának”.
A 44 éves múltra visszatekintő esemény jelentős színfoltja lett a szép számú fiatal versenyző, akik két éve szálltak be a küzdelmekbe.
A rendezvényen 138 versenyző vett részt, nagy többségük gyerek és ifjúsági versenyző, akik a megyéből illetve a környező megyékből érkeztek.

A móri rendezvény egy 12 állomásból álló versenysorozat 8. állomásaként a legnagyobb

(107 gyerek!) versenyzői részvételi számot hozta, erre büszkék lehetünk!

A gyerekeket 60 szülő kísérte, így közel 200-an töltöttük be a Zimmermann iskola étkezőjét és legnagyobb tantermeit. A helyszín biztosításáért köszönetet jár az iskola vezetőségének!

A sakkozás reneszánszát éli napjainkban, és a gyerekeknek óvodás kortól már lehetőségük van elsajátítani ezt a logikát fejlesztő sportot.
A móri iskolák 25 versenyzővel indultak, így ők voltak a legnépesebb csapat, mutatva, hogy városunkban az elmúlt 1,5 évben több mint száz gyerek ismerkedett meg ezzel a szellemi sporttal.

Az eredmények:
A gyerekversenyek három kategóriájában zajlott és kategóriánként 30-42 fő vett részt. Az abszolút győztesek országos versenyek érmesei, és Székesfehérvári, Dunaújvárosi sakkiskolák tehetséges tanulói. Ez is mutatja a verseny szakmai színvonalát.

Zimmermann

A rendezvény fő támogatója Mór Város Önkormányzata volt. A díjazott gyerekek az Info-Sziget számítástechnikai cég felajánlásait nyerték, köszönjük szépen a szponzori támogatásokat!

A rendezőség célja volt, hogy minél többen eljöjjenek a városunkba, és kellemes sport és szabadidős élményekkel távozzanak!

Városi szinten az Egyesületünk alkalmat ad tömegsport jelleggel azoknak, akik hobbi szinten szeretnének megismerkedni ezzel a szellemi sporttal, illetve figyelmet fordítunk természetesen a versenyezni kívánó tehetségek gondozására is!

Szeretném önmagunkról elmondani, hogy a szakmai munkát egy csapat végzi, az utánpótlás nevelésben elért eredményeiért Zilahi Zoltán „Akikre büszkék vagyunk" elismerésben részesült Mór Város Polgármesterétől.
A csapatot Zolin kívül Sarok Péter, Szinável Zsolt, és jómagam alkotjuk, és mindent természetesen társadalmi munkában.
Sokat segítenek a szülők, és ez pozitív visszajelzés számunkra, mert ez azt mutatja, hogy értékesnek érzik gyerekeik számára a tevékenységünket!

Fontosnak tartjuk a test edzését is, ezért a diákjainkkal (többségében alsósok) részt vettünk a Nagy Futás rendezvényén is, amit mindenki teljesített sikeresen, és minden befutót egy egészségesen mosolygó almával jutalmaztunk.
Köszönjük, hogy az iskolák eddig is támogatták munkánkat, és osztoztak céljainkban!
                         Bíró Norbert : Móri SE Sakk Szakosztály Vezetője